Angielskie kuchnie stylowe i eleganckie

Elegancka wyspa widoczna na pierwszym planie wraz z zabudową kuchni w tle – tak prezentuje się ta realizacja stylowej kuchni angielskiej.

Zacznijmy więc od omówienia designu wyspy.

Jej konstrukcja jest lekka. Na dwóch szafkach oparty został blat z granitu o grubości 3 cm. Pod blatem dookoła zamocowaliśmy dekoracyjną listę drewnianą. Motyw warkocza rzeźbionego drewnie w połączeniu z granitem nadaje temu blatowi absolutnie elegancki i luksusowy wygląd, pogrubiając całą płytę blatu o kolejne kilka centymetrów.

Więcej na temat BLATÓW Z GRANITU znajdziesz TUTAJ<<kliknij

A na wyspie mamy z jednej strony półki na wino, pod nimi szafkę na podręczne przedmioty z ażurowymi frontami. Na drugim krańcu wyspy – szafki podblatowe. Narożniki wyspy wykończone ozdobnymi pilastrami (chodzi o słupki z równoległym frezem i kwadratowymi motywami u podstawy oraz przy zwieńczeniu każdego pilastra).

Lada z wyspą jest przede wszystkim miejscem, gdzie domownicy chętnie przesiadują w kuchni, rozmawiając i spożywając posiłki. W tej kuchni przy wyspie kończy się każda rodzinna impreza. Goście spontanicznie przenoszą się do tego ciepłego w wyglądzie, przyjemnie oświetlonego miejsca.

Ergonomiczne rozmieszczenie w kuchni stref pracy

Meble kuchenne w tej stylowej zabudowie są rozmieszczone tak, aby w najbardziej ergonomiczny sposób poruszać się w kuchni przy wykonywaniu wszystkich potrzebnych czynności.

Fronty wykonane w drewnie, z delikatnymi motywami ozdobnymi, malowane emalią i patynowane.

Od lewej strony na ścianie mamy wysoki kosz cargo – to domowa, podręczna spiżarnia. Zaraz obok zabudowana lodówka oraz blat kuchenny z miejscem do gotowania i przygotowania potraw. Po prawej stronie pod oknem zlew został podwieszony pod kamiennym blatem. Ociekacz tworzą wyryte w kamieniu rowki, dzięki którym woda swobodnie spływa do zlewu. Zlew – niestety nie widać tego dokładnie na zdjęciach – również wykonany został z kamienia. Jest do tego doskonale wygłuszony, zatem brak efektu nieprzyjemnego stuknięcia, gdy wkładamy do niego jakiekolwiek naczynia.

Kredens i oświetlenie

Po prawej stronie zabudowy mamy kredens postawiony na granitowym blacie. Fronty kredensu zostały przeszklone szkłem ornamentowym, w środku stonowane oświetlenie eksponuje zawartość półek – artystyczne szkło i serwis kawowy.

W tak dużym pomieszczeniu ważne było odpowiednie i ekonomiczne oświetlenie. Blaty robocze oświetlone zostały od góry, ale jest również dodatkowe oświetlenie podszafkowe. Nad samą wyspą mamy obniżony do odpowiedniej wysokości panel oświetleniowy spełniający też funkcję dekoracyjną. Nie tylko zabudowa ale i gra świateł w tej kuchni stwarza ciepłą, przytulną atmosferę.

Przez to, że pochłaniacz nie został zabudowany, uzyskaliśmy efekt lekkości w zabudowie ściany frontowej. Duże bryły dolnych szafek – obszernych i bardzo pojemnych – są uzupełnione lekkimi, przeszklonymi częściowo szafkami górnymi. Okno w narożniku wpuszcza światło dzienne do pomieszczenia.

Jednym słowem widzimy stylową elegancję kuchni angielskiej i odczuwamy ciepło domowej atmosfery. Aż się chce posiedzieć tu przy filiżance herbaty.

Prawda, że przyjemnie jest w tej kuchni?