Kuchnie angielskie na wymiar

Otwarta na przedpokój kuchnia angielska z dużą wyspą w centralnym położeniu to kolejny przykład naszej realizacji zabudowy meblowej na wymiar.

Zgodnie ze standardem stylu drewniane fronty pomalowane zostały na kremowy kolor i pokryte patyną. Zastosowaliśmy rzeźbione detale antyczne. To prawdziwie solidna, elegancka kuchnia w stylu angielskim, a jej dostojność podkreślają duże gabaryty szafek i wyraziste zwieńczenia górnych listew.

Zabudowa w kształcie litery L

Cała zabudowa zaprojektowana została w kształcie litery L z szafkami górnymi wysokimi, chociaż nie dociągniętymi do samego sufitu.

Począwszy od lewej strony (ściana z oknami), mamy w zabudowie lodówkę. Pomiędzy oknami, na blacie stoi przestronna witryna z dużymi przeszklonymi frontami i rzeźbionymi kolumnami po bokach.

Pod blatem mieści się szeroka, bardzo pojemna szuflada i półka na butelki z winem.

Prawa strona zabudowy harmonizuje z jej lewym ramieniem. Mamy tu w samym środku masywny okap ukryty za łukowatą osłoną. Po bokach okapu dwie kolumny kryją w sobie szufladki na podręczne przyprawy i drobiazgi potrzebne do gotowania. Pod płytą kuchenną umieszczona została szuflada i piekarnik w stylu retro.

Miejsce do gotowania zostało wysunięte o kilkanaście centymetrów do przodu. Dzięki takiemu załamaniu linii cała ściana zabudowy uzyskuje lżejszą i ciekawszą formę.

Po lewej i prawej stronie okapu i miejsca do gotowania mamy ładne, przeszklone kredensy (mleczne szkło z elementami witrażowymi) i przy samych ścianach frezowane pilastry.

Lada w formie trójkątnej wyspy

Centralnie na środku podłogi jako pierwsza wpada w oko wyspa. Ma ona blat o specyficznym kształt trójkąta, gdzie jeden jego bok w formie półokręgu stwarza swobodną przestrzeń do siedzenia przy stole. Ciemny blat z naturalnego polerowanego granitu jest poprzecinany zielonymi refleksami. Na zdjęciach nie jest to doskonale widoczne, ale zapewniam, że efekt wizualny jest bardzo ładny, zwłaszcza w świetle dziennego światła. Taka oto kuchnia angielska na wymiar wymaga przestrzeni do wyeksponowania jej piękna. Jak się Państwu podoba?