Kuchnie na wymiar

Oto kuchnia w stylu angielskim, wykonana na wymiar w drewnie dębowym. Fronty pokryte emalią ecru.

Gdy do niej wchodzimy, uwagę zwraca okap o prostej bryle, z delikatnymi dekorami. Listwy gzymsowe zastosowaliśmy w dolnej części okapu jak i w górnej jego krawędzi. Podobnie gzyms zakańcza szafki górne.

Proszę zwrócić uwagę na prostotę stylu. Zastosowaliśmy jedynie bardzo delikatne zdobienia w postaci frezu antycznego w górnych listwach wieńczących i w dolnej listwie na okapie. Oprócz tego mamy ozdobne uchwyty montowane we frontach czy szufladach. Ramy frontów są frezowane a narożniki wyspy stanowią pilastry z umiarem żłobione. To praktycznie już wszystkie elementy ozdobne. W tym przypadku umiar zdobień oznacza wyważoną elegancję.

Naturalne drewno

Na powierzchni frontów widać słoje drewna.

Naturalne drewno dolnych szafek przykryte jest blatem z kamienia granitowego w odcieniach harmonizujących z kolorem frontów meblowych. Granitem jest też przykryta ściana.

Łatwo w takim miejscu zachować czystość i szybko posprzątać. Granit jest impregnowany i polerowany na wysoki połysk. Nie ma żadnego problemu z usunięciem rozlanego oleju, soku z buraków czy tym podobnych trudnych do sprzątania substancji.

Wygodna wyspa

Stojąca na środku wyspa stanowi miłe miejsce do przesiadywania oraz blat roboczy. Szafki w wyspie są tak zaprojektowane, aby było jeszcze miejsce na schowanie nóg pod blatem, zatem siedzi się tu bardzo wygodnie.

Wyspa zawiera też półki na wino po lewej i prawej stronie otoczone wspomnianymi już delikatnie żłobionymi pilastrami w narożnikach. W dolnej części pod półkami na wino mamy wygodne szuflady z ażurowymi frontami, dodającymi całej bryle lekkości. Od strony roboczej w wyspie mamy szuflady i szafkę do przechowywania najbardziej potrzebnych rzeczy, aby były zawsze w pobliżu.

Część do gotowania z płytą kuchenną i piekarnikiem jest wysunięta do przodu. Po bokach piekarnika widać szufladki na przyprawy do gotowania. W ten sposób przyprawy zawsze są pod ręką a każdy skrawek miejsca dobrze wykorzystany.

Sprzęt AGD jest bardzo nowoczesny a proszę zobaczyć, jak ładnie komponuje się z klasycznym wnętrzem stylowej kuchni robionej na wymiar pod zamówienie Klienta.