Meble do kuchni na wymiar

Prezentuję tu przykład angielskiej kuchni na wymiar w pomieszczeniu niezbyt przestronnym na poddaszu. Mamy tu aneks kuchenny otwarty na mini salonik. Zabudowa kuchenna w dodatku jest połączona z szafą na ubrania – gdzie szafa ta mieści się już w przedpokoju.

Sami oceńcie, na ile styl angielski udało się zaprezentować w tym małym wnętrzu. Przypomnę, że w innym artykule na tej stronie mówiliśmy o tym, że kuchnie angielskie wymagają nieco większej przestrzeni po to, aby wyeksponować ich piękno i klasyczny styl dużych brył.

Projekt kuchni angielskiej na zamówienie

Całość wizualnie prezentuje się bardzo lekko. Zabudowę zaprojektowaliśmy w kształcie litery U. Przestrzeń do gotowania, miejsce na schowanie naczyń, garnków i produktów łączy się z długą ladą tworzącą półwysep. Dolne szafki i lada przykryte zostały blatem granitowym w stonowanym jasno brązowym kolorze

Same meble z drewnianymi frontami pomalowane zostały na kolor kremowy i pokryte patyną.

Szafki górne nie są zabudowane do sufitu. W ich frontach dominują ażurowe filunki. Do tego mamy tu trzy szafki przeszklone szkłem ornamentowym, przez które umieszczone tam zastawy stołowe i inne przedmioty będą się bardzo ładnie prezentować.

W lewym narożniku kuchni umieszczono zlew ze stylowym kranem. Cała przestrzeń zawierająca płytę indukcyjną z piekarnikiem oraz okap została wysunięta do przodu.

Artystyczne frezy w drewnie

Proszę zwrócić uwagę na stonowane ornamenty toczone w drewnie. Mamy je wzdłuż górnego zwieńczenia szafek i wokół filunków frontów. A w szafkach dolnych oraz przy szafie zastosowano zdobione prostym frezem pilastry.

Ścianę równoległą do lady zajmuje wcześniej wspomniana szafa na ubrania, która umieszczona jest już w przedpokoju. Szafa, meble kuchenne oraz półwysep tworzą świetnie skomponowaną całość. Jest sporo miejsca do gotowania.

Przyjemna atmosfera

Gdyby Gospodarzom zachciało się zaprosić znajomych na wspólne gotowanie, goście mają miejsce do przesiadywania przy ladzie. Otwarta, swobodna przestrzeń kuchni sprzyja takim towarzyskim czy rodzinnym spotkaniom w domowej atmosferze.

Takie oto meble do kuchni na wymiar można zaprojektować na poddaszu czy też w mieszkaniu w bloku, gdzie zwykle mamy ograniczone miejsce dla zabudowy kuchennej.